Antysemickie wpisy znalazły się na profilu Twitter Kazimierza Koralewskiego, doradcy wojewody pomorskiego i przewodniczącego klubu radnych PiS w Gdańsku – informuje Gazeta Wyborcza. Koralewski twierdzi, że ktoś zhakował mu konto.

Jak pisze dziennik, 18 lutego osoba prowadząca ten profil podała dalej wpis z konta „Ocalić od zapomnienia…”, którego treść brzmiała: „Żydowskie szmalcownictwo, żydowska policja w gettach, żydowskie oddziały w niemieckich mundurach, to wszystko miało zostać pod historycznym dywanem….”. Tego samego dnia przekazany został również propagandowy film przygotowany przez nazistów pokazujący Żydów w złym świetle i opatrzony komentarzem „Żydowska policja w getcie. Jak śmiesz Izraelu zarzucać innym narodom kolaborowanie z Niemcami”.

Reklamy

Przypomnijmy, że za udostępnienie tego samego filmu na swoim profilu w mediach społecznościowych zawieszony w prawach członka PiS został senator Waldemar Bonkowski.

Gazeta Wyborcza udowodniła, że cytowane przez niego źródła, ani treści nie odstawały od charakteru całego profilu.

W reakcji na demaskację Kazimierz Koralewski w nocy wyczyścił swój profil z kontrowersyjnych treści i twierdzi, że ktoś włamał mu się na konto. Zapowiedział też, że zgłosi sprawę na policję, aby sprawdziła wszystkie logowania na jego konto Twitter. Nie wszyscy w PiS-ie są przekonani do tej wersji, ale dominuje przekonanie, że nawet jeśli podał dalej kontrowersyjne wpisy, to uczynił to mechanicznie.

https://twitter.com/KazimierzKoral2/status/966799491348226050

Z nieoficjalnych informacji wynika, że radny nie poniesie konsekwencji w swojej partii i pozostanie doradcą wojewody. Gdyby okazało się, że nie ma dowodów na włamanie, to istotna jest jego deklaracja, że nie podziela antysemickich poglądów.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułPoseł PiS zawieszony za antysemickie wpisy
Następny artykułW Polsce jest najgorzej od 1989 roku. Grozi nam dyktatura?