Fałszowanie historii czy prymitywna propaganda? Skandal z filmem o NATO autorstwa MON

19 lat temu, 12 marca, Polska przystąpiła do NATO. Był to symboliczny akt zakończenia dla nas podziału wynikającego z żelaznej kurtyny i wejście do zachodniego świata. MON przygotowało okolicznościowy spot, niestety bez bohaterów batalii przystąpienia do NATO.

Gdy Polska przystępowała do Sojuszu, prezydentem był Aleksander Kwaśniewski, premierem Jerzy Buzek, a ministrem spraw zagranicznych Bronisław Geremek. Do przystąpienia do NATO przyczynili się z pewnością prezydent Lech Wałęsa oraz inni polscy politycy po 1989 r., którzy obrali kierunek Polski na zbliżenie z Europą Zachodnią i USA. Niestety w spocie MON brak jakichkolwiek bohaterów, którym faktycznie zawdzięczamy wejście do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Są za to Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak, których wtedy w polskiej polityce międzynarodowej jeszcze nie było.

Źródło: Facebook

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TadeusztadekAgata Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tadek
Gość
tadek

Brak słów. Fałszują naszą historię z czasów wojny i powojennych ale żeby teraz, 19 lat temu ? Czy te buce nie myślą, że ten fałsz, chamstwo i ich buta nie jest widziana za granicami ? Spodziewam się w niedługim czasie płaczu, że ktoś w UE skarży i napada POLSKĘ… A to nie Polska jest kłamcą, to piślacka hołota.

Agata
Gość
Agata

Historia kolem sie toczy i rozliczy ich niecne klamstwa

Tadeusz
Gość
Tadeusz

będziemy codziennie czytali nową historię o Polsce, tak mówiłem przed wyborami i to się potwierdza