Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” przygotowało odpowiedź na kompendium Białej Księgi, przedstawionej przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej Komisji Europejskiej. Z analizy zrobionej rzez prawników wynika, że Biała Księga zawiera mnóstwo przekłamań.

Odpowiedź została przygotowana przez w celu przedstawiania rzetelnego obrazu reform polskiego wymiaru sprawiedliwości, przeprowadzanych od ponad dwóch i pół roku w Polsce.

Reklamy

Odpowiedź jest zbudowana w następujący sposób: najpierw przytoczona została teza zawarta w dokumencie przygotowanym przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej (napisana italikiem i opatrzona cudzysłowem), a następnie odpowiedź na tę tezę, przedstawiona przez Stowarzyszenie „Iustitia”.

W osobnym dokumencie Stowarzyszenie „Iustitia” przedstawi całościową odpowiedź na Białą Księgę. W przygotowaniu wersja angielska obu dokumentów.

Całą analizę można przeczytać na stronie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich “Iustitia” rozpoczęło również publikację krótkich filmów obnażających kłamstwa i manipulacje zawarte w tzw. “Białej Księdze w sprawie reform polskiego wymiaru sprawiedliwości” przygotowanej w Kancelarii Premiera i złożonej w Brukseli.

Źródło: Iustitia

Poprzedni artykułJeszcze więcej pomników i brak wizji przyszłości. Nadęta i prostacka symbolika w pomyśle radnej PiS z Lublina?!
Następny artykułŻenująca walka o nadanie nazwy statku. Matką chrzestną zostanie polityk PiS