Strajk ostrzegawczy pracowników inspektoratów weterynarii

Wczoraj odbył się strajk pracownikow inspektoratów weterynarii. Organizatorzy mówią o sporym sukcesie akcji, której celem było pokazanie trudnej sytuacji Inspekcji Weterynarii. Chodzi o masowe odejścia wyspecjalizowanych pracowników przy ciągle rosnącej ilości obowiązków grożą paraliżem instytucji.

„Żeby w porę decydenci zdali sobie sprawę, co może się stać, kiedy ten problem będzie nadal ignorowany. Koszt likwidacji świń, bez dodatkowych kosztów np. utylizacji paszy i dezynfekcji na jednej dużej fermie w naszym powiecie to ok. 15 mln zł. Więc koszty wzmocnienia inspekcji w takim zestawieniu to naprawdę kropla dla budżetu” – powiedziała jedna z organizatorek akcji. Dlatego na drzwiach wszystkich powiatowych inspektoratów weterynarii zawisły ulotki z informacjami o przyczynach protestu.

Reklamy

To kolejna oddolna akcja pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, której celem bylo zwrócenie decydentom uwagi na tragiczną sytuację tej instytucji. Wcześniej ponad 3700 pracowników IW wysłało do swoich zwierzchników wnioski o podwyżki. Następnym krokiem był list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego. Ponieważ nie przyniosło to spodziewanych efektów pracownicy IW zdecydowali się na zaostrzenie swoich działań.

Źródło: Topagrar