“Super Express” donosi, że część ludzi z PiS nie chce, by Andrzej Duda kandydował na prezydenta w 2020 r. Miałaby go zastąpić Beata Szydło. – Usunęła się w cień, jest lojalna. A i ludzie ją uwielbiają – twierdzi polityk PiS.

Według “Super Expressu” Duda zawetowaniem ustawy degradacyjnej rozsierdził część obozu władzy do tego stopnia, że pojawił się plan, by wystawić innego kandydata w wyborach prezydenckich w 2020 r. Anonimowi rozmówcy z PiS, na których powołuje się gazeta, na najwyższym stanowisku w państwie chcą postawić na Beatę Szydło, która “Usunęła się w cień, jest lojalna. A i ludzie ją uwielbiają. Miałaby mocne poparcie” – cytuje tabloid polityka PiS.

Komentarze polityków PiS po ogłoszeniu decyzji o wecie sugerują, że prezydent zaszedł za skórę wielu osobom ze swojego obozu. Publicznie przyznali to Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, Antoni Macierewicz i Marek Suski, który skomentował decyzję, że “być może są osoby, które ze stanu wojennego pamiętają tylko to, że nie było wtedy “Teleranka”. Może z tego pokolenia właśnie jest prezydent”.

Reklamy

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułPoseł zaskoczył TVP. Zażądał przeprosin za kłamstwa dotyczące premii dla rządu
Następny artykułPodróże pani minister. Ponad pół miliona z kieszeni podatników.