[Counter-Box id="1"]

Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, miał od tygodnia jeździć po mniejszych wielkopolskich miejscowościach. Fakt informuje, że mobilnego gabinetu stomatologicznego  nikt jeszcze nie widział, bo dentystka jest chora.

Kontrakt obowiązuje od 1 kwietnia, ale jeszcze żaden mały pacjent jeszcze zębów w wielkopolskim dentobusie nie wyleczył. Prawdopodobnie gabinet na kółkach ruszy w trasę dopiero na przełomie kwietnia i maja. “Umowa została podpisana. Jednakże wpłynęła do nas informacja od podmiotu, który będzie świadczył usługi w dentobusie, że zmuszony jest skorzystać z określonej w umowie przerwy w jej realizowaniu. Zostało to poparte dokumentem stwierdzającym czasową niezdolność. Sytuacja wynikła z losowej i niezależnej od nikogo przyczyny” – tłumaczy w rozmowie z tabloidem Magdalena Rozumek z wielkopolskiego NFZ.

Reklamy

Fakt nieoficjalnie ustalił, że prawdopodobnie chodzi o złamaną nogę dentystki. jednak jak tabloid słusznie komentuje “To, czy dentobus będzie jeździł, nie powinno zależeć od dyspozycji jednego człowieka”.

Mobilny gabinet ma kursować po mniejszych miejscowościach, gdzie dzieci mają gorszy dostęp do stomatologa. Do podjęcia tej inicjatywy ministerstwo zdrowia skłonił coraz gorszy stan zębów u dzieci i młodzieży. Na usługi w dentobusie w tym roku NFZ przeznaczył 220 tysięcy złotych.

Źrodło: Fakt

Poprzedni artykułSenator z promilami. Miał zawał i się potknął?
Następny artykułZ powodu obchodów rocznicy katastrofy karetka jechała dookoła.