Posłanka Magłorzata Zwiercan, która dwa lata temu zagłosowała za Kornela Morawieckiego, zrzekła się immunitetu. jak informuje Gazeta.pl za głosowanie „na dwie ręce” grożą nawet 3 lata więzienia.

Podczas wyboru Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK doszło do zamieszania. Zwiercan, która należała wtedy do Kukiz’15 zagłosowała za swojego partyjnego kolegę – Kornela Morawieckiego. Mówiła, że sprawa głosowania za Morawieckiego została z nim ustalona.

Sprawą immunitetu Zwiercan zajmowała się Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Autorem wniosku w tej sprawie jest Łukasz Rzepecki z Kukiz’15. Wniosek dotyczy „wyrażenia zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej pani poseł Małgorzaty Grażyny Zwiercan”.

Poseł zwrócił uwagę w piśmie do komisji, że podobnie wnioskowała Prokuratura Krajowa już we wrześniu 2017 r. Podkreślił też, że wniosek powinien zostać rozpatrzony w marcu. Jak poinformowała komisja, ostatecznie Zwiercan sama zrzekła się immunitetu.

Za przekroczenie uprawnień służbowych przez posłankę na Sejm grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Dla nas fascynujące jest tłumaczenie posłanki, która mówiła: „Popełniłam błąd, nie wiedziałem, że to jest niezgodne z prawem.”

Poseł, który tego nie wie jest jak kierowca bez prawa jazdy.

Źródło: gazeta.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bieszczadnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bieszczadnik
Gość
bieszczadnik

posadzić również tego, który jej kazał to zrobić 🙂 czyli imć morawieckiego 🙂