[Counter-Box id="1"]

Łączny koszt tzw. piątki premiera Mateusza Morawieckiego to koszt ok. kilkunastu miliardów zł – powiedział szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski na antenie Polsat News.

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem “Polska jest jedna” premier Mateusz Morawiecki zapowiedział 5 nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Reklamy

Suski pytany w Polsat News, czy KPRM pracuje już nad którymś z projektów, odparł, że pochylono się “właściwie nad wszystkimi”. “Natomiast dokładne projekty ustaw, rozporządzeń będą sukcesywnie” realizowane. Szef gabinetu politycznego premiera podkreślił, że na razie policzono, że realizacja tych projektów jest możliwa.

Na pytanie o dokładny koszt propozycji premiera, Suski podkreślił, że “jest to kwota od ok. 1,5 mld zł, na przykład na wyprawki, do 5-6 mld nawet na drogi w ciągu kilku lat następnych”. Według Suskiego nie wyliczono kosztów “dokładnie co do złotówki”, ale łącznie mogą one wynieść “nawet kilkanaście miliardów”.

Źródło: Polsat News

Poprzedni artykułCzarnecki ukarany. Europosłowie PiS z zakazem reprezentowania Parlamentu Europejskiego
Następny artykułBunt w PiS? “To nie my wzięliśmy po kilkadziesiąt tysięcy złotych”