[Counter-Box id="1"]

Prezes Dagmara Pawełczyk-Woicka po raz kolejny odwołała Zgromadzenie Sędziów w przeddzień wyznaczonego terminu. Zrobiła to “bez istotnych powodów”, ale jak informuje Dziennik Polski sędziowie nie dali za wygraną i zebrali się na korytarzu.

Krakowscy sędziowie mieli na zgromadzeniu przyjąć uchwały krytykujące prezes Sądu Okręgowego Dagmarę Pawełczyk-Woicką. Została ona mianowana na to stanowisko z polecenia Zbigniewa Ziobry. Chcieli wezwać ją do ustąpienia z funkcji prezesa. Planowali też podjąć uchwały dotyczące KRS oraz wybrać kandydatów na rzecznika dyscyplinarnego.

Reklamy

Tak się nie stało, bo prezes sądu odwołała Zgromadzenie Sędziów. Oburzeni Sędziowie spotkali się na korytarzu. “Wyrażamy głębokie oburzenie wobec bezpodstawnego odwoływania zgromadzeń przedstawicieli sędziów okręgu krakowskiego” – powiedział sędzia Dariusz Mazur ze stowarzyszenia Themis. Przemawiał do zgromadzanych stojąc na ławce.

“Odwoływanie Zgromadzeń w przeddzień ich terminów i bez istotnych powodów stanowi nie tylko przejaw złej organizacji pracy, braku umiejętności zarządzania sądem i lekceważenia sędziów oraz organów samorządu sędziowskiego, ale prowadzi także do obstrukcji toczących się postępowań” – napisano w oświadczeniu.

Sędziowie zapowiedzieli, że nie zrezygnują z krytycznego stanowiska wobec prezes Dagmary Pawełczyk-Woickiej.

Źródło: Dziennikpolski24.pl

Poprzedni artykułPorażka rządowego programu
Następny artykułRząd wprowadza nowe podatki! Trzeci próg i likwidacja podatku liniowego