Tadeusz Pieronek ostro o władzy

„Oczywiście, że to zmierza do rządów autorytarnych. Nie ma już demokracji w Polsce, są tylko pozory demokracji” – powiedział biskup Tadeusz Pieronek dziennikarzom stacji France 3 w wywiadzie o sytuację w naszym kraju i europie Wschodniej.

Rozmowa pojawiła się w programie „Avenue de l’Europe”. Na pytanie „czy demokracja na wschodzie Unii Europejskiej, wokół coraz bardziej ksenofobicznych i autorytarnych Węgier, jest zagrożona?”, Pieronek, stwierdził, że „w Polsce są tylko pozory demokracji”. Autorzy programu zapytali bpa Pieronka również o Lecha Kaczyńskiego, pochowanego w krypcie na Wawelu. „Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska zostali pochowani w tym grobowcu. To jedyny prezydent, pochowany w tej nekropolii polskich królów. Nie ma żadnego innego – powiedział Pieronek, a francuscy dziennikarze dowodzili w programie, że duchowny potępia skoncentrowanie całej władzy w kraju w rękach Jarosława Kaczyńskiego, oraz że decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu „rozzłościła biskupa”. Dodawali też, że „PiS korzysta ze swojej większości w parlamencie, aby uchwalać ustawy sprzeczne z zasadami niezależności wymiaru sprawiedliwości oraz mediów”.

Źródło: twitter, France 3

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KrzywoprostyJanStolczysławAndrea Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrea
Gość
Andrea

Brawo biskupie! Jeden z nielicznych przedstawicieli polskiego skorumpowanego kościoła, który nie boi się mówić gorzkiej prawdy zgodnie z własnym sumieniem i rozumem! Jedyny Prawy i Sprawiedliwy!

Stolczysław
Gość
Stolczysław

Cwana bestia z tego Pieronka. To nie on – to kumple w sutannie truchła Kaczyńskich pozwolili umieścić obok królów. Cała instytucja kościoła rzymsko-katolickiego to szambo z glizdami… Rząd dusz i kasa… Pieronek niech świętego nie udaje. A kto jak nie święty Wojtyło (obrońca pedofilii i homoseksualistów w instytucji kościół, to podpisał Wojtyło – Crimen Sollicitaionis – oficjalna procedura watykańska tuszowania pedofilii kleru szantażowaniem ofiar ekskomuniką i odsyłaniem sprawców do innych parafii. Raport irlandzkiej komisji rządowej Ryana z 2009 r. wykazał dziesiątki tysięcy zatuszowanych przypadków. Jak relacjonuje New York Times, holenderscy hierarchowie kościelni w 2010 r. publicznie przepraszali za dziesiątki tysięcy… Czytaj więcej »

Jan
Gość
Jan

Nie jestem fanem kleru i religii w ogóle, lecz zgadzam się z pkt. postrzegania rzeczywistości przez biskupa T.Pieronka!

Krzywoprosty
Gość
Krzywoprosty

Ale kasa na korporacje nie śmierdzi. Jesteś facet obłudnikiem i hipokrytą dla kasy. Jesteś dla mnie gnojem… skłocającym naród z którego żyjesz jak książę.. Sfrustrowany onanista seksualny – członek mafii watykańskiej.