Kuchciński wygwizdany w Nowym Sączu. „Sejm to nie prywatny folwark” ,

„Popieramy supermatki w sejmie”. „Sejm to nie prywatny folwark” , „W twoim sejmie bije się matki” – takie transparenty przywitały marszałka Sejmu, który w domu kultury w Nowym Sączu spotkał się z mieszkańcami Małopolski.

Nowy Sącz to oaza mocnego poparcia partii Prawo i Sprawiedliwość. Jednak, jak relacjonuje dziennikarz lokalnego oddziału Gazety Wyborczej marszałek spotkał się tam z ostrym protestem. Prawie każda wypowiedź polityka była kwitowana przez część sali okrzykami: – „Oddaj nagrody!”, „Popieramy protestujących niepełnosprawnych!”, „Kłamstwa! Hańba! Pycha i szmal!”.

Reklamy

Marszałek zaczął chwalić program rządowy program dla osób niepełnosprawnych Dostępność+. Przypomniał o 300 złotych dodatku dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej i średniej. Obiecał stworzenie nowego funduszu budowy dróg lokalnych o wartości 5 mld zł. Dobra atmosfera prysła, kiedy zaczął mówić o wsparciu dla niepełnosprawnych przez rząd. – Protestujący są wykorzystywani przez opozycję – próbował przekonywać salę polityk.

Wtedy jednak pojawiły się gwizdy. W odpowiedzi działacze PiS, prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, posłowie Anna Paluch i Jan Duda zaczęli bić brawa. I już było po spotkaniu.

Oczywiście na Twitterze marszałek złożył matkom życzenia, co nie umknęło uwadze internautów.

https://twitter.com/technofrau743/status/1000337181452439552

Źródło: Gazeta Wyborcza, twitter