Mimo setek tysięcy złotych wydawanych co miesiąc na uprawianie partyjnej propagandy, serwis wpolityce.pl ma coraz mniej odwiedzin, wynika z raportu SimilarWeb. To serwis, który pozwala analizować zachowania internautów w sieci. Czyżby coraz mniej osób miało ochotę na poznawanie codziennego przekazu z Nowogrodzkiej? 

W kwietniu wpolityce.pl zanotowała zaledwie 11 mln 200 tysięcy odwiedzin, co oznacza wynik gorszy o blisko 10% od tego z poprzedniego miesiąca. Jeśli ten trend się utrzyma, oznaczać to będzie, że jeden z głównych serwisów prowadzących aktywne medialne wsparcie rządu zaczyna tracić na znaczeniu. Co ciekawe, podobne zjawisko spadku odnotowuje też inny prorządowy serwis internetowy, niezależna.pl 
Internet jest jednym z ważniejszych miejsc, w którym PiS prowadzi swoją propagandową działalność. Według naszych informacji, celem akcji w internecie jest wprowadzanie własnej narracji co ma między innymi zniechęcanie do aktywności przeciwko rządowi młodych ludzi, niezadowolonych z sytuacji jaka panuje w kraju. wPolityce.pl oraz inne serwisy tego typu starają się oddziaływać poprzez szereg działań w social media, wspierane przez działania młodzieżówki PiS w popularnych portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Wykop. Nie jest wykluczone, że partia władzy utrzymuje również zespół płatnych trolli, przeszkolonych do wprowadzania własnej narracji w internecie. 
Wkrótce ujawnimy na włamach Wieści24.pl raport z metod, jakimi posługują się internetowe trolle władzy. 
Cezary Grzywacz

Poprzedni artykułPolityczna hucpa posłów PiS. Mieli pracować w Sejmie, pojechali robić teatrzyk w miastach 
Następny artykułPiS ma bardzo poważny kłopot. Raport ONZ na temat zmian w sądownictwie jest miażdżący