Jeszcze niedawno mienili się obrońcami interesów polskiej wsi. Potem pokazali, gdzie mają rolników. 222 posłów PiS zagłosowało w Sejmie za podniesieniem rolnikom wieku emerytalnego o 5 lat. PSL opublikowało listę posłów, którzy zagłosowali przeciw polskiej wsi.

PiS obiecywało obniżenie wieku emerytalnego, ale rolnikom zafundowało dłuższą pracę. 222 posłów PiS poparło w Sejmie podniesienie rolnikom wieku emerytalnego aż o 5 lat.

Reklamy

“Fakty są takie że za rządów PSL rolnicy mogli przechodzić na emeryturę w wieku 55 lat (kobiety) i 60 lat (mężczyźni). Dziś podwyższacie ten wiek. Polska wieś została oszukana, wyzyskana i porzucona przez rząd PiS” – grzmiał z sejmowej mównicy Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Wtórował mu poseł PSL Paweł Bejda: “W czym rolnicy są dla was gorsi od górników? Im wieku emerytalnego nie podnosicie. Nie widzę w waszym działaniu ani prawa, ani tym bardziej sprawiedliwości.”

PiS odrzuciło wszystkie poprawki przedstawione przez PSL, które gwarantowały utrzymanie obecnego wieku emerytalnego. Przypomnijmy, że to PSL zagwarantowało rolnikom wcześniejsze emerytury. PiS uparło się, aby polskiej wsi to prawo odebrać.

Pełna lista posłów, którzy zagłosowali przeciwko polskiej wsi na stronie PSL.

https://www.psl.pl/to-oni-skazali-rolnikow-na-dluzsza-prace-lista/

Poprzedni artykułCo partia ukrywa w sprawie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego? 
Następny artykułPiS w nerwach. Posłanka ujawnia, że GetBack reklamował się w mediach sprzyjających władzy