Na nowym osiedlu mieszkań czynszowych w Siedleminie pracuje ciężki sprzęt. W głębokich wykopach stoi woda. Lokatorzy alarmują, że w domu śmierdzi grzybem. Jak donosi portal jarocinska.pl mieszkańcy jeszcze się dobrze nie wprowadzili, a już uciekają, bo zalewa ich woda po opadach.

Prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Jerzy Wolski tłumaczy, że nie ma żadnego błędu ani projektowego, ani wykonawczego. Problem polega na tym, że to osiedle jest położone niżej od pól uprawnych. Woda w czasie ostatniej ulewy spłynęła i je zalała. Zatrzymała się na budynku i powstała wilgoć na ścianach.

Aby zaradzić sytuacji, do Siedlemina został wezwany wykonawca budowy osiedla – poznańska firma Agrobex, która wszystkie prace wykonuje w ramach gwarancji.

Dopiero teraz od strony pól budowany jest wał ochronny, który ma zapobiec wdzieraniu się wody na osiedle. Poza tym wykonane zostało coś w rodzaju takiego leja, który ułatwi skierowanie tej wody do kanalizacji deszczowej. Dodatkowo wykonawca wykopał rów, do którego odprowadzany będzie ten nadmiar deszczówki, którego nie będzie w stanie odebrać kanalizacja. Niwelowany jest także grunt przy szczytach budynków, tak aby ta woda spływała nie w stronę budynków, a w przeciwną.

Źródło: jarocinska.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RadwanowiecJarosław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Wykonawca chciał lekką ręką zgarnąć wielki szmal.Są zasady budowlane,których nie da się ominąć.Co tanie,to zawsze BUBEL.BUDOWA W NIECKACH,to wyjątkowa izolacja.A to jednak duże koszty budowy.Nie widzę możliwości poprawy sytuacji,tych mieszkań.Stracone pieniądze.

Jarosław
Gość
Jarosław

Lepszym pomysłem od „mieszkanie + ” byłaby początkowa pomoc finansowa i organizacyjna przy wynajmie mieszkania
przez młode małżeństwo i danie im gwarancji na możliwość sukcesywnego wykupu mieszkań np na 20 lat (podobnie do formy leasingu)”. Mieszkań w Polsce jest już wystarczająco dużo. Wielu robi z tego kasę poprzez wynajem, a wynajmujący nic
z tego nie mają. Aby ograniczyć mieszkania na czysty wynajem należy zwiększyć opodatkowanie, natomiast zdecydowanie
korzystniej dla wynajmującego (np. przez zerowy podatek) byłaby faktyczna sprzedaż mieszkania w formie wieloletniego leasingu.