Zakładamy komitet, który będzie zbierał podpisy pod ustawą zwalniającej emerytury i renty z podatku – poinformował w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Pod wnioskiem o rejestrację komitetu podpisało się ponad 15 tysięcy seniorów!

Sytuacja emerytów i rencistów jest dramatyczna. Szalejąca drożyzna przy bardzo niskiej waloryzacji emerytur i rent sprawia, że osobom starszym żyje się dziś dużo trudniej, niż jeszcze kilka lat temu. “Czas zwolnić seniorów z podatków i składek. Oni swoje już zapłacili bardzo ciężko pracując przez całe zawodowe życie” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Ludowcy złożyli w sejmie wniosek o powołanie komitetu inicjatywy ustawodawczej zbierającego podpisy pod projektem „Emerytura bez podatku”. Zakłada ona zwolnienie emerytur i rent ze wszystkich podatków i składek. Dzięki temu świadczenia seniorów wzrosną nawet o 20%.

Reklamy

“Zebraliśmy ponad 15 tysięcy podpisów pod rejestracją komitetu, choć prawo wymagało od nas zaledwie 1 tysiąca. To dowód, jak wielki entuzjazm jest wśród seniorów dla tego pomysłu. Naszym celem będzie zebranie ponad 100 tysięcy podpisów pod ustawą” – zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

Szefem komitetu „Emerytura bez podatku” został poseł PSL Mieczysław Kasprzak. “Projekt jest prosty, przejrzysty i jasny. Seniorzy jasno opowiadają się za tym rozwiązaniem, a „Vox populi, vox Dei”. Niech partia rządząca wsłucha się w głos seniorów” – powiedział poseł Kasprzak.

O solidarność z seniorami apelował poseł PSL Piotr Zgorzelski. “Owoce wzrostu gospodarczego powinny być sprawiedliwie dzielone. Poparliśmy „500+”, teraz czas na wsparcie osób w dostojnym wieku i wspólne przegłosowanie naszej ustawy” – powiedział poseł.

To drugie podejście ludowców do ustawy „Emerytura bez podatku”. Za pierwszym razem na drodze stanął PiS. Politycy partii rządzącej przy pierwszej okazji odrzucili w Sejmie projekt PSL gwarantujący seniorom wzrost emerytur i rent.

Źródło: psl.org

Poprzedni artykułMłodzież nie chce ideologii przed szkołami
Następny artykułNikt nie chce firmować swoim nazwiskiem propagandy PiS w MON