[Counter-Box id="1"]

Rusza ogólnopolski protest policjantów. Funkcjonariusze będą prowadzić tzw. strajk włoski. “Decyzja o wszczęciu ogólnokrajowej akcji protestacyjnej przyjęta została jednogłośnie” – napisano w oficjalnym piśmie.

Strajk spowodowany jest “niesatysfakcjonującymi środowisko policyjne negocjacjami, które jak dotąd nie zagwarantowały spełnienia postulatów skierowanych do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji”. Decyzję o wszczęciu ogólnokrajowej akcji protestacyjnej podjęto 27 czerwca. Jak napisano w specjalnym komunikacie, powołano już Komitet Protestacyjny, przyjęto harmonogram działań protestacyjnych oraz strategię dotyczącą dalszych negocjacji ze stroną rządową.

Reklamy

W ramach strajku funkcjonariusze będą drobiazgowo wykonywać wszystkie czynności, a zamiast mandatów będą też stosować pouczenia.

Związkowcy domagają się m.in. podwyżek, wypłacania pełnego wynagrodzenia za nadgodziny i za L4 oraz powrotu do systemu emerytalnego z 31 grudnia 2012 roku, gdy policjanci mogli przechodzić szybciej na emeryturę.

MSWiA miało czas na spełnienie postulatów do 14 kwietnia. Szef resortu Joachim Brudziński nawet zaczął negocjacje z przedstawicielami służb mundurowych, jednak porozumienia nie udało się osiągnąć.

Poprzedni artykułZiobro w coraz gorszej sytuacji. Bunt katowickich sędziów
Następny artykułCo ukrywają Porty Lotnicze? Tajemnicze premie w państwowej spółce