Rankingu braku zaufania do polityków tej sondażowni spędza sen z powiek politykom PiS a nazwa IBRiS musi budzić w nich najgorsze koszmary. Brak zaufania w polityce jest zabójczy, o czym przekonali się nie raz nawet bardzo wysokiej rangi polityce.

Pierwsze miejsce w niechlubnym rankingu zajmuje w nim Antoni Macierewicz. Byłemu ministrowi obrony narodowej nie ufa aż 70,9 proc. badanych. Nie jest to chyba zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że minister nie poradził sobie z zakupami uzbrojenia dla polskiej armii, nie udało mu się też sprowadzić do Polski wraku Tupolewa po katastrofie w Smoleńsku.

Reklamy

Brak zaufania do Jarosława Kaczyńskiego deklaruje aż 58,2% badanych Polaków. Lider PiS wielokrotnie dawał powody, by zasłużyć na taką ocenę. Polacy boją się Polexitu, niszczenia pozycji Polski na arenie międzynarodowej i mają dość nieustających konfliktów, które generuje prezes PiS.

Z bardzo dużą nieufnością Polacy podchodzą do Zbigniewa Ziobro. Ministrowi sprawiedliwości nie ufa  57,9 procent badanych. To efekt nieustającej nagonki na kolejne grupy społeczne. Ministrowi długo jeszcze będzie przypominać się atak na lekarzy. Sądy nie działają lepiej, prokuratura działa wolniej w wielu sprawach – poprawy nie widać, za to brak sukcesów ministra już tak.

Fatalnie wypada również Beata Szydło, której nie ufa aż 57,8 procenta badanych. Upadek z pozycji premiera na stanowisko do spraw niczego, brak aktywności politycznej i przesiadywanie w rodzinnej miejscowości nie polepszyło jej wizerunku. so

 

Poprzedni artykułCzy prezydent Duda pojedzie w Nowej Zelandii na narty?
Następny artykułMinisterstwo Sprawiedliwości kłamało, sprawa trafia do prokuratury