[Counter-Box id="1"]

W telewizji publicznej PiS dostaje dwa razy więcej czasu antenowego niż wszystkie pozostałe ugrupowania razem wzięte – wynika z opublikowanego przez TVP zestawienia czasu antenowego dla poszczególnych partii w drugim kwartale 2018 roku. Analizę danych zrobił portal OKO.press.

Z zestawienia wynika, że PiS dostaje dwa razy więcej czasu antenowego niż wszystkie pozostałe ugrupowania razem wzięte. Z analizy wykonanej przez OKO.press wynika, że gdy doliczy się do PiS jego koalicjantów, to np. w maju 2018 przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy (PiS+Solidarna Polska+Porozumienie) byli na wizji przez 64 godziny 1 minutę 43 sekundy, a opozycja parlamentarna (PO+N+PSL) przez 10 godzin 12 minut 50 sekund. Kukiz’15 przez 6 godzin 41 minut 51 sekund.

Reklamy

W kwietniu PiS miał ponad 7 razy więcej czasu antenowego niż PO, a w czerwcu prawie 12 razy więcej!

Zupełnie nieobecna jest partia Razem, która w wyborach dostała 3,62 proc. głosów i w związku z tym otrzymuje subwencję z budżetu państwa. Zatem: choć obywatele opłacają działalność Razem to z publicznych mediów niczego o jej działalności się nie dowiedzą.

„To zestawienie pokazuje, jak wielka jest nierównowaga” – powiedział w rozmowie z OKO.press Juliusz Braun, były przewodniczący KRRiTV, były prezes TVP, a obecnie członek Rady Mediów Narodowych. „Partia rządząca zawsze miała przewagę, bo wypowiadają się ministrowie i członkowie rządu, ale takiej nierównowagi nie było nigdy. Ta statystyka potwierdza w sposób oficjalny odczucie, że telewizja jest organem jednej partii” – skomentował Braun.

Więcej: OKO.press

Poprzedni artykułPiS to PZPR Bis. Morawiecki otworzył drogę a kilka godzin później została ona zamknięta
Następny artykułWładza karze rolników, którzy przyjechali protestować w Sandomierzu