Krystyna Pawłowicz na Twitterze zarzuciła rozrzutność wójtowi gminy Klwów. Według niej samorządowiec wydał z gminnej kasy milion zł na występ słynnego zespołu Boney M. podczas miejscowego Święta Papryki.

“Moja odpowiedź jest prosta: kłamstwo, populizm i zwykłe niechlujstwo” – powiedział w rozmowie z gazeta.pl wójt Piotr Papis. – “To po prostu nie przystoi posłance polskiego parlamentu. Zaczynam wątpić w jej tytuł profesora. Naprawdę uważam, że ktoś, kto wypisuje takie bzdury na taki tytuł nie zasługuje” – oburzył się i sprostował dane. Powiedział, że Pawłowicz nie chciało sprawdzić się podstawowych danych na temat gminy, jak np. liczba mieszkańców (3600 a nie 600). Sprostował też kwestie wydatków na koncert. – “Na Święto Papryki wydaliśmy 100 tys. zł, ale trzeba pamiętać, że podczas imprezy pokazane zostały nowości odmianowe i technologiczne, byli naukowcy z instytutu w Skierniewicach, grały też inne zespoły” – powiedział i dodał, że nie potrafi podać dokładnego honorarium zespołu, bo wydarzenie zostało zorganizowane za pośrednictwem agencji artystycznej, która całościowo odpowiadała za imprezę. Szacuje jednak, że Boney M. mógł wziąć ok. 30 tys. zł.

Reklamy

Ponieważ jego zdaniem posłanka obraziła mieszkańców pisząc o “600 głowach” i “poddanych”, więc rozważa podjęcie kroków prawnych, bo gmina jest największym zagłębiem papryki w Polsce. “Będę rozmawiał z prawnikiem gminy, sprawdzimy, czy możemy panią Pawłowicz pozwać w trybie wyborczym. Imię naszej gminy nie może być opluwane” – podsumował w rozmowie z gazeta.pl.

Źródło: gazeta.pl

Poprzedni artykułZłoty tron i bizantyjskie rozpasanie władzy. Gigantyczna liczba członków rządu
Następny artykułKopali, by wyrazić niezadowolenie. Skandaliczne uzasadnienie umorzenia w sprawie premocy