“Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział”, można by zacytować komedię Miś. Wygląda na to, że co premier Morawiecki powie, okazuje się nieprawdą. Oto ledwie wczoraj Mateusz Morawiecki mówił: “Nasi poprzednicy mówili budujemy nie politykę tylko drogi i mosty. Pamiętacie coś takiego. Nie ma dróg ani mostów.” Oczywiście okazuje się, że to nieprawda.

No i miał pecha, bo momentalnie otrzymał odpowiedź od Grzegorza Szymańskiego: “Powstało 3000 ekspresówek i autostrad. 13000 dróg lokalnych, 100 obwodnic, 4500 przedszkoli, 2600 orlików, 1800 żłobków itd. Sam zlecałem przygotowanie tych danych. Są w Centrum Informacyjnym Rządu. Panie Morawiecki, proszę zejść na I piętro, iść w prawo, korytarzem, trzecie drzwi od końca po prawej stronie” – napisał Grzegorz Szymański na Twitterze.

Reklamy

Jakby tego było mało, Morawiecki zapomniał (zapewne ze wstydu), że za PiS buduje się znacznie mniej dróg niż za PSL i PO. Spadek jest ogromny!

https://twitter.com/Szymanskigrzego/status/1041204405691981824

To jednak nie koniec problemów Morawieckiego. W Nowej Soli na otwarciu odcinka S3 mówił: “Miasta takie jak Nowa Sól zyskują nowe szanse dzięki takim arteriom jak S3. Dbamy też o drogi samorządowe.”.

Problem w tym panie Morawiecki, że podpisanie umowy na budowę tego odcinka S3 miało miejsce w grudniu 2014 roku a przekazanie placu budowy 15 stycznia 2015. Czyli jednak rząd PSL i PO budował a pan sobie tylko robi selfi na otwarciu.

Poprzedni artykułKorupcja polityczna w Piekarach Śląskich? Poseł załatwia coś u ministra i nie potrafi się z tego wytłumaczyć
Następny artykułUcieczka rzecznika nie była przypadkiem. Andrzej Duda wybrał fatalną strategię wyjścia ze sprawy z botami.