Piotr Guział skomentował wyniki wyborów w Warszawie w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Podkreślił, że Patryk Jaki zdobył dobry wynik na tle innych kandydatów PiS w innych miastach a samo ugrupowanie władzy nie miało recepty na duże miasta. Mówił też o dużym nakładzie pracy, który został wykonany przez sztab oraz krytycznie oceniał własne błędy. Według Guziała, była to najbardziej intensywna kampania wyborcza, w jakiej brał udział.

Piotr Guział mówił również o tym, że pozytywnie ocenia deklaracje Rafała Trzaskowskiego w zakresie rozmów z kontrkandydatami na temat wizji przyszłości Warszawy. Nie wykluczył współpracy w sprawach samorządowych.

Reklamy

Piotr Guział jest aktywnym politykiem znanym między innymi z tego, że zorganizował w Warszawie referendum, mające doprowadzić do odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta stolicy. Referendum nie udało się ze względu na zbyt niską frekwencję. Wtedy warszawiacy byli zniechęcani do wzięcia udziału w nim przez polityków Platformy Obywatelskiej.

Guział, który początkowo startował z własnego komitetu, ostatecznie poparł Patryka Jakiego i zaangażował się w jego kampanię. Początkowo ta współpraca przyniosła dobre rezultaty. Dopiero w ciągu dwóch ostatnich tygodni sprawna maszyna wyborcza jakby się zacięła a zamiast pomysłów i rozwoju pojawił się m.in. przekaz o odcięciu inwestycji dla Warszawy jeśli wygra Rafał Trzaskowski czy dość źle oceniony spot antyimigrancki.

 

Poprzedni artykułKorwin-Mikke: Ludzie wolą wybierać mniejsze zło i głosować przeciw komuś
Następny artykułRuch Narodowy: Po licznych wstrząsach i zdradzie okrzepliśmy i ruszamy