Morawiecki oczyści rząd? Dworczyk: zmiany muszą nastąpić

Zimowa zmiana.

– Decyzja o zmianach w rządzie nie zapadła, ale one muszą nastąpić – przyznał pytany o rekonstrukcję rządu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Niektórzy z ministrów będą ubiegać się o mandaty europosłów. Dopytywany w TVN 24 o konkretne nazwiska – m.in. wicepremier Beaty Szydło i minister ds. pomocy humanitarnej Beaty Kempy szef KPRM uciął: – O zmianach w rządzie na pewno będzie informował premier, gdyby do nich miało dojść. One muszą nastąpić. Bo rzeczywiście te osoby, które pan wymienił oraz inne myślą o Parlamencie Europejskim.

Reklamy

Sama Szydło potwierdziła, że otrzymała propozycje startu do Parlamentu Europejskiego. – Wielokrotnie mówiłam i podtrzymam to i teraz, że taka propozycja się pojawiła i jest to propozycja, którą bardzo poważnie biorę pod uwagę – mówiła była premier.

Do zmian ma dojść przed kampanią wyborczą – a to oznacza, że mogą nastąpić do końca roku. Wśród innych osób, które w najbliższym czasie mają pożegnać się z ministerialną teką wymieniany jest m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew i minister koordynator Mariusz Kamiński.

Źródło: TVN 24 / Fakt