[Counter-Box id="1"]

Picie skraca polityczne życie.

Wiesław K., radny powiatowy PiS pod wpływem alkoholu spowodował kolizję – poinformowała „Gazeta Radomszczańska”. – Volkswagen passat uderzył w ogrodzenie jednej z posesji na początku ulicy. Gospodarz, który był wtedy w domu, wyszedł na zewnątrz. Zobaczył rozbity samochód, rozbite ogrodzenie oraz kierowcę, który siedział w pojeździe. Gdy kierowca wyszedł, właściciel posesji zobaczył, że może być pijany – opisuje zajście gazeta. Gdy na miejsce przyjechała Policja okazało się, że K. ma 0,9 promila alkoholu.

Reklamy

Sam Wiesław K. przekonywał media, że kilka godzin przed wypadkiem przyjął leki, a następnie wypił „wypił naparsteczek alkoholu i nie sądził, że tak zadziała”.

Jak opisywała „Gazeta Wyborcza” K. to wujek prezydenta Andrzeja Dudy. – Babcia Andrzeja Dudy jest rodzoną siostrą mojej mamy – chwalił się K. K. był w przeszłości prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Pełnił też obowiązki prezydenta Radomska (jego poprzedniczka została wybrana posłanką PiS).

Radny zapowiedział, że zrezygnuje ze stanowiska. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Źródło: Gazeta Radomszczańska / Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułPiS: Giertych mści się na Kaczyńskim. Mocna odpowiedź adwokata
Następny artykułOpozycjonista oddał order od Kaczyńskiego, później spłonęła jego piwnica. Straż Pożarna nie wyklucza podpalenia