Wizy do USA dla Polaków nie zostaną zniesione? Kosztowna wojna PiS z wolnymi mediami

Amerykanie patrzą PiS na ręce.

Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher poinformowała o powstaniu specjalnej grupy roboczej, która pracuje nad zniesieniem wiz dla Polaków. Jednak pani ambasador wskazała na poważny problem, który stoi na przeszkodzie w osiągnieciu tego celi. To wojna PiS z wolnymi mediami, którą bacznie obserwują amerykańskie władze.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Ambasador Mosbacher na spotkaniu zespołu parlamentarnego PL-USA ostrzega, że w jednej sprawie nie będzie mogła Polsce pomóc, bo jest pełna zgoda co do tego w Kongresie. To atak na wolność mediów. I pyta, czy w sejmie jest przygotowywana jakaś ustawa w tej sprawie – relacjonowała spotkanie z ambasador posłanka Agnieszka Pomaska.

– W Kongresie wielka sympatia dla Polski, ale jest jedna rzecz, która może zepsuć te stosunki to zamach na wolne media. Ostrzegam, bo jestem szczera – cytował słowa ambasador poseł Marcin Święcicki.

Źródło: Twitter