[Counter-Box id="1"]

Leszek Przybytniak z PSL otrzymał propozycję objęcia fotela wiceministra rolnictwa w zamian za przejście na stronę PiS w sejmiku mazowieckim. Gdy wypoczywał, nad morze specjalnie przyjechał do niego marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, któremu towarzyszył Jacek Sasin. Jednak radny ludowców wyśmiał propozycję i ujawnił kulisy działań PiS mediom.

Mechanizm, który stosuje PiS jest następujący: skoro nie udało się w wyborach, to oferuje pieniądze i stanowiska. Zupełnie jak na słynnych taśmach Renaty Beger. Wtedy między innymi Adam Lipiński, prominentny polityk PiS, obiecywał m.in. stanowisko sekretarza stanu.

Reklamy

Słynne taśmy Beger pokazują mechanizmy korupcji politycznej

Według informacji, które dochodzą ze strony polityków, których próbowano namawiać do zdrady na rzecz PiS, stosowane są różne metody. Osoby, które przychodzą na rozmowy mają doskonałą wiedzę o problemach kandydata lub jego najbliższych, o tym, gdzie kto jest zatrudniony i czego może potrzebować. Rodzi to podejrzenia o wykorzystywanie informacji, które nie są powszechnie dostępne. A same metody są obrzydliwe.

Tuż przed rozpoczęciem obrad sejmiku mazowieckiego pojawili się Dworczyk, Sasin i Suski. Próbowali jeszcze rozmów z radnymi. Atmosfera była bardzo napięta. Jednak nikt nie zdradził.

Warto też pamiętać, że w PiS nic się nie dzieje bez zgody Kaczyńskiego. Jest to partia sterowana centralnie. Dlatego to właśnie prezes PiS odpowiada za proceder “kupowania” polityków.

źródło: Onet.pl

Poprzedni artykuł10 grzechów głównych polskiego systemu edukacji. Pokolenie zmarnowanych szans
Następny artykułKto chronił szefa KNF. CBA dostało zlecenie przeszukania 5 minut po tym jak wyczyścił gabinet?