W dzisiejszym wywiadzie dla Radia Zet Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, bardzo ostro skrytykował PiS za przejęcie mediów publicznych. Jednocześnie podkreślał, że współpraca z rządem utworzonym przez partię Jarosława Kaczyńskiego to ciągłe problemy, które odbijają się na życiu mieszkańców. Jako przykład podał kwestię portu lotniczego w Modlinie, który nie może być rozbudowany bez zgody PPL, zarządzanych przez PiS czy politykę związaną z przetwarzaniem śmieci i brak możliwości zyskania zgód urzędniczych.

Adam Struzik jest jednym z najbardziej cenionych polityków i samorządowców w Polsce. W ostatnich wyborach zdobył rekordową liczbę głosów – zaufało mu blisko 80 tysięcy osób. Jest znany ze swojej pracowitości i zaangażowania na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów.

Reklamy

W wyborach samorządowych PSL zdobyło 2 miliony głosów. Jednym z ciekawszych punktów programu ludowców jest prawdziwa reforma oświaty – w tym wprowadzenie lekkich tornistrów oraz innowacji na wieś. Równie ważne miejsce zajmują programy społeczne, zapoczątkowane przez Kosiniaka-Kamysza jeszcze za czasów, gdy był ministrem polityki społecznej.

źródło: Radio Zet

Poprzedni artykułWnuk Wałęsy z wyrokiem 120 godzin prac społecznych
Następny artykułPartyjny wpis partyjnego prezydenta. Andrzej Duda odwraca uwagę od Polexitu?