Serwis Służby Specjalne opublikował obszerny wywiad ze zwolnionym na polecenie szefa CBA funkcjonariuszem. Miało to się stać po tym, jak ujawnił w notatce jego związki z mecenasem Pawłem Sz., bohaterem afery korupcyjnej, działającym też przy reprywatyzacji w Warszawie. Informacje, ujawnione w tym wywiadzie, są szokujące.

Dlaczego szef CBA się Pana boi? 

Uważam, iż Szef CBA boi się wiedzy, dotyczącej jego osoby, którą ja mogę posiadać i ujawnić innym […] po napisaniu przeze mnie notatki służbowej w listopadzie 2016 roku, w której ujawniłem istnienie powiązań Bejdy z Sz. i wycieku informacji z CBA zostałem zdjęty ze stanowiska […] Wiele miesięcy potem dowiedziałem się, że kilka dni po wszczęciu postępowania dyscyplinarnego do CBA przyszła żona Pawła Sz.

Przyniosła sfałszowany dokument zatytułowany „oświadczenie”, zawierający nieprawdziwe i pomawiające mnie i mojego obrońcę oskarżenia (dot. m.in. płatnej protekcji). […] Jeśli chodzi o panią Sz., z tego co wiem, jest ona byłą partnerką gangstera z tzw. mafii Pruszkowskiej – Jarosława Maringe. Jej zdjęcia opublikował w niedawno wydanej przez siebie książce „Chińczyk, król polskiego narkobiznesu”, w której nazywał ją „Ruda”.” – czytamy m.in. w wywiadzie.

Cały materiał znajduje się tutaj.

Sprawa nie została do dzisiaj wyjaśniona.

źródło: Gazeta Wyborcza, SłużbySpecjalne.com

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o