Kukiz odejdzie z polityki? „Nie widzę powodu, żebym miał do końca życia tłuc łbem w mur”

Za rok koniec Kukiza?

Paweł Kukiz zapowiedział, że jeżeli w przyszłorocznych wyborach jego ugrupowanie nie wejdzie do Sejmu lub wejdzie, ale samodzielne rządy będzie sprawować PiS albo PO to on odejdzie z polityki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Wówczas prawdopodobnie zrezygnuję z pobytu w tym Sejmie. Bo nie widzę powodu, żebym miał do końca życia tłuc łbem w mur. Wolę jeździć po Polsce, śpiewać piosenki i na koncertach mówić do ludzi, żeby się opamiętali, obudzili i zobaczyli w jaki sposób są maltretowani przez ten bandycki system – powiedział poseł w wywiadzie dla „Polska Times”.

Co ciekawe – Kukiz ujawnił, że do zawarcia koalicji kusili go politycy PiS. – Miałem sugestię ze strony partii rządzącej, by wejść w trwałą koalicję, co równałoby się różnym tego typu apanażom, nagrodom, synekurom itd. (…) Odmówiłem, bo powiedziałem, że warunkiem koalicji byłoby wprowadzenie kilku przynajmniej z tych reform, o których powiedziałem. Ale nie chcieli się zgodzić, więc zaprzestałem w ogóle jakichkolwiek rozmów na temat ewentualnych koalicji – dodał Kukiz.

Źródło: Polska the Times