Państwo PiS: Główny podejrzany o pobicie wiceszefa KNF opuścił areszt i zniknął

Państwo teoretyczne.

Krzysztof A., główny podejrzany o skatowanie byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka rozpłynął się w powietrzu! A. za zgodą sędzi opuścił areszt i miał stawić się na badania, które w szpitalu psychiatrycznym mieli przeprowadzić biegli. Tak się jednak nie stało. Dziś nie wiadomo gdzie przebywa.

Reklamy

To właśnie A. miał skierować byłego członka rady nadzorczej SKOK Wołomin Piotra P. do bandyty o pseudonimie Twardy – ujawnił TVN 24. Co więcej, to również A. miał brać udział w werbowaniu „słupów” pod wyłudzane ze SKOK-u Wołomin kredyty. – Od wiosny sąd napotyka na kłopoty w możliwości ściągnięcia wszystkich oskarżonych, żeby sprawa mogła się toczyć – przyznał Jerzy Naumann, pełnomocnik byłego wiceszefa KNF.

Co ciekawe – proces w sprawie pobicia Wojciecha Kwaśniaka musi się rozpocząć na nowo ze względu na zmianę sędziego. – Sprawa była prowadzona i miała się już kończyć, kiedy sędzia sądząca przeszła na bardzo długotrwałe zwolnienie. To spowodowało, że został wyznaczony nowy sędzia wiosną bieżącego roku – dodał mec. Naumann.

Źródło: TVN 24