Tłuste misie.

Ponad 363 mln złotych wyniósł budżet IPN w 2018 roku. Równie zawrotne pieniądze zgarnęli koledzy ministra Mariusza Kamińskiego. Budżet CBA w tym roku wyniósł bowiem ponad 197 mln złotych. Łącznie to ponad 560 mln złotych!

Reklamy

Jednak przyszły rok, ostatni drugiego rządu PiS, może okazać się jeszcze „grubszy”. CBA już teraz domaga się dodatkowych środków. Ich budżet w 2019 roku może sięgnąć aż 204 mln złotych. Jednak efekty prac historyków i policji politycznej PiS wołają o pomstę.

Przykład? IPN dzięki wywołującej kontrowersje ustawie miał ścigać fałszujących historię. Jak ujawnił Onet od wejścia w życie ustawy IPN nie skierował ani jednego pozwu przeciwko „szkalującym Polskę”. Z kolei CBA w tym roku zostało kilkukrotnie złapane na podrzucaniu dowód politycznym przeciwnikom PiS. Teraz, jak ujawnił „Fakt” CBA złapano na tuszowaniu nieprawidłowości w resorcie zdrowia. – W „nagrodę” za ujawnienie nieprawidłowości w Ministerstwie Zdrowia była już naczelnik departamentu polityki lekowej Edyta Matusik jest pomawiana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. CBA zamiast zbadać sprawę, tuszuje skandaliczne praktyki w resorcie i manipuluje posłami z Komisji Zdrowia – ujawniła red. Barbara Burdzy.

Źródło: Fakt / Onet

Poprzedni artykułKonwencja PiS okazała się kompromitacją. Nie ma programu, nie ma pomysłów
Następny artykułOpozycja chce obniżyć podatki. PIT z 18 i 32 proc. do 10 i 24 proc.