Polacy za rozdzieleniem stanowiska ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Prof. Ćwiąkalski: Społeczeństwo zdążyło się zorientować, że prokuratura sterowana jest politycznie

ziobro

Deziobryzacja.

Aż 63 proc. ankietowanych, w badaniu przeprowadzonym przez SW Research dla „Rzeczpospolitej”, opowiedziało się za rozdzieleniem stanowiska ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Przeciwnego zdania było tylko 13 proc. badanych. 24 proc. oceniło, że nie ma zdania.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Społeczeństwo zdążyło się zorientować, że prokuratura sterowana jest politycznie. (…) Gołym okiem widać, że sprawy przeciwników politycznych nabierają tempa, zaś sprawy dotyczące tak zwanych “swoich” toczą się opieszale lub są umarzane, a niepokorni prokuratorzy zsyłani do prokuratur rejonowych. Z Konstytucji zaś wprost wynika, że poseł nie może być prokuratorem, w tym także Prokuratorem Generalnym – ocenił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prof. Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości.

Źródło: Rzeczpospolita