28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSPrzed wyborami PiS chce przejąć punkty sprzedaży opozycyjnej prasy! Państwowy bank wnioskuje...

Przed wyborami PiS chce przejąć punkty sprzedaży opozycyjnej prasy! Państwowy bank wnioskuje o przejęcie kontroli nad Ruchem

Skok na media.

Alior Bank (największym udziałowcem jest kontrolowany przez skarb państwa PZU) złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad Ruchem. To otwiera drogę do upaństwowienia Ruchu, będącego drugim największym dystrybutorem prasy w Polsce. Wniosek został złożony 28 grudnia 2018 roku.

Reklamy

– Zakłada, że koncentracja będzie polegać na przejęciu przez Alior Bank kontroli nad Ruchem. Sprawa jest w toku, przy czym zgoda UOKiK-u na tę transakcję wydaje się oczywistością, ponieważ Alior Bank nie zajmował się dotychczas dystrybucją prasy, więc kupno Ruchu nie ograniczy konkurencji w tym sektorze – informuje portal Wirtualne Media.

W ostatnich latach Ruch trafił w ręce Igora Chalupca. Chalupiec, za pierwszego rządu PiS, był prezesem Orlenu. To właśnie wówczas Orlen przejął rafinerię w Możejkach.

Źródło: Wirtualne Media

Musisz o tym wiedzieć!