Glapiński pożałuje, że zapowiedział uwolnienie byłego szefa KNF z aresztu. Afera coraz bliżej Nowogrodzkiej?

“Glapiński pożałuje, że zapowiedział uwolnienie byłego szefa KNF z aresztu. Afera coraz bliżej Nowogrodzkiej!” napisał na Twitterze Tomasz Siemoniak. Skomentował w ten sposób ujawnienie w dniu dzisiejszym przez Gazetę Wyborczą, że spotkanie Leszka Czarneckiego z Markiem Ch., aresztowanym szefem KNF miał aranżować właśnie… Adam Glapiński. Może to być dowód na potwierdzenie spekulacji dziennikarzy oraz komentatorów, że Marek Ch. nie działał sam.

Adam Glapiński jest jednym z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Według dziennikarzy Gazety Wyborczej to właśnie on, zgodnie z zeznaniami Marka Ch., miał stać za doprowadzeniem do spotkania obu panów. Jakie były jego rzeczywiste intencje i kto jeszcze jest zamieszany w tą sprawę? To temat dla niezależnej sejmowej komisji śledczej, która być może zostanie powołana w sejmie następnej kadencji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Afera KNF to kolejna z wielkich afer PiS, które pogrążają to ugrupowanie w oczach opinii publicznej.

źródło: Gazeta Wyborcza