[Counter-Box id="1"]

Sześć miliardów złotych na budowę elektrowni węglowej w Ostrołęce to absurd ekonomiczny, uważają eksperci. I przytaczają miażdżące dane – nie dość, że nikt w Europie już takich nie buduje, to prąd z takiego obiektu będzie coraz droższy. Elektrownia musi być zasilania dobrej jakości węglem a takiego w Polsce jest bardzo mało. Doszło do paradoksu – na budowie zarobią zagraniczne firmy, na działaniu elektrowni będą zarabiać głównie Rosjanie, od których kupimy węgiel – mówią eksperci. I dodają – najrozsądniejszy pomysł na energetykę przedstawił PSL.

A jaki to pomysł? Rozproszona sieć 2-3 tysięcy biogazowni, instalacji fotowoltanicznych oraz prowadzenie nowoczesnych instalacji OZE na budynki z powodzeniem zastąpi Ostrołękę. Koszt wybudowania będzie nieco większy, ale otrzymywania energia będzie dużo tańsza – chwalił projekt prezes ludowców. I dodawał, że projekt wygeneruje tysiące miejsc pracy, na których można by zatrudnić osoby z górnictwa.

Reklamy

Dlaczego więc PiS z takim uporem dąży do realizacji projektu, który wspiera Rosję i naraża Polskę na kary za zatruwanie środowiska?

Poprzedni artykułNawet orzeł ma dość problemów w edukacji. Symboliczny upadek reform Zalewskiej
Następny artykułAndrzej Duda złapany na powtarzaniu przekazu dnia z Nowogrodzkiej. Narty już mu się znudziły?