„Telewizja Polska wysłała do Towarzystwa Dziennikarskiego wezwanie przedprocesowe z żądaniem przeprosin za oświadczenie, w którym pisano o nienawiści w TVP. W oświadczeniu tym Towarzystwo Dziennikarskie oskarżało telewizję, kierowaną przez Jacka Kurskiego, o naruszenie zasad etyki dziennikarskiej, łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji, stronniczość, posługiwanie się mową nienawiści i oskarżycielski ton w programach informacyjnych, w tym emitowanych po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza oraz dotyczących Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.” – czytamy w odpowiedzi na żądania TVP.

„Nie zmieniliśmy zdania na temat dziennikarstwa uprawianego przez TVP. Jest to nachalna, rządowa propaganda, nie mająca nic wspólnego z regułami dziennikarstwa, obiektywizmem i umiarem. Nie znajdujemy więc powodów, by przepraszać TVP” – dodają dziennikarze Towarzystwa Dziennikarskiego. 

Reklamy

źródło: Twitter

Poprzedni artykułSzok! Pani Basia od Kaczyńskiego, zarządzająca spółką Srebrna, była sekretarką komunistycznego generała
Następny artykułAfera narodowców pogrąży ministra PiS? Miał wiedzieć o fałszowaniu podpisów