„Telewizja Polska wysłała do Towarzystwa Dziennikarskiego wezwanie przedprocesowe z żądaniem przeprosin za oświadczenie, w którym pisano o nienawiści w TVP. W oświadczeniu tym Towarzystwo Dziennikarskie oskarżało telewizję, kierowaną przez Jacka Kurskiego, o naruszenie zasad etyki dziennikarskiej, łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji, stronniczość, posługiwanie się mową nienawiści i oskarżycielski ton w programach informacyjnych, w tym emitowanych po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza oraz dotyczących Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.” – czytamy w odpowiedzi na żądania TVP.

„Nie zmieniliśmy zdania na temat dziennikarstwa uprawianego przez TVP. Jest to nachalna, rządowa propaganda, nie mająca nic wspólnego z regułami dziennikarstwa, obiektywizmem i umiarem. Nie znajdujemy więc powodów, by przepraszać TVP” – dodają dziennikarze Towarzystwa Dziennikarskiego. 

źródło: Twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zofia -AnnaTadeusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tadeusz
Gość
Tadeusz

Nie zgadzam się z Towarzystwem Dziennikarskim, TVPi$ nie uprawia propagandy rządowej. TVPi$ uprawia propagandę partyjną!!!

Zofia -Anna
Gość
Zofia -Anna

O tak panie Tadeuszu ..zupełnie , jak za nieboszczki ….. Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej -jak patrzę i słucham wypisz , wymaluj …same sukcesy a , Polska rośnie w siłę ,a ludziom żyje się dostatniej..