Komisja Europejska ma dosyć samowoli PiS w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej

Komisja Europejska ma poważne zastrzeżenia do działań PiS, związanych z przekopem Mierzei Wiślanej. Chodzi o to, że jest to obszar chroniony Natura 2000 a urzędnicy podejrzewają, że ludzie PiS łamią przepisy, związane z ochroną środowiska. Może też dojść do naruszenia bezpieczeństwa państwa. To bardzo poważna sprawa – twierdzą komentatorzy.

Komisja Europejska wysłała pismo do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej a wśród urzędników niższego szczebla wybuchł prawdziwy popłoch. Sama Komisja chce na razie rozmów technicznych, bez udziału polityków.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Warto przypomnieć, że pomysł PiS pochodzi sprzed blisko 20 lat. W 2006 roku, kiedy Kaczyński był u władzy, nie udało się zrobić nic, poza wygenerowaniem kolejnych dokumentów. Ten zupełnie niepotrzebny Polsce pomysł, bardzo kosztowny i absurdalny, powoduje liczne protesty – w tym mieszkańców i samorządu.

View this post on Instagram

Ruszyła wycinka drzew na terenie Przekopu Mierzei

A post shared by Sztutowo.com (@sztutowocom) on

 

źródło: RMF FM