Kolejna afera z Kaczyńskim w tle! Chodzi o przejęcie nieruchomości na początku lat 90-tych

Przy przejęciu cennych nieruchomości doszło do nieprawidłowości, w tym poświadczenia nieprawdy a Jarosław Kaczyński naciskał na urzędników, będąc wtedy w Kancelarii Prezydenta. Tak wynika przynajmniej z akt sprawy sądowej, których kopia została właśnie udostępniona.

Oto wybrane fragmenty ujawnionych akt: 

Reklamy

„Wicewojewoda Krzysztof Łypacewicz przyznał, że w sprawie wydzierżawienia budynku w Al. Jerozolimskich 125/127 Fundacji Prasowej Solidarność były naciski z Kancelarii Prezydenta, głównie Jarosława Kaczyńskiego. […] Chciał spełnić wolę panów Kaczyńskiego i Siwka.”

„Całej sprawy nie można jednak zdaniem Sądu rozpatrywać w oderwaniu od towarzyszących jej okoliczności,  w postaci zainteresowania osób piastujących wysokie stanowiska państwowe. Stąd w niniejszej sprawie szereg działań poza prawnych jak wizyta w Kancelarii Prezydenta u ministra Sławomira Siwka panów Kolanowskiego i Gutlera, mająca zdaniem Sądu z racji miejsca wywrzeć odpowiednie wrażenie na obu gościach, iż wobec osobistego zaangażowania w sprawę ministra, należy wszystko odpowiednio przyspieszyć.”