Formacja Brauna, Korwina i narodowców odbierze PiS wyborców? „Rzeczpospolita”: Konfederacja będzie rosła w siłę

Źródło: YouTube / Grzegorz Braun

Kaczyński straci wyborców?

– Nadwyżka głosów (przy wyborach do Parlamentu Europejskiego – red.) nie pójdzie na PiS, ale właśnie na opozycję lub partie sprzeciwu. A Konfederacja będzie rosła w siłę na radykalnych hasłach, dobrej komunikacji w mediach społecznościowych i internecie, narodowych godnościowych hasłach itp. Każda kontrowersja, na którą PiS jako partia głównego nurtu nie może sobie pozwolić, będzie wzmacniać Konfederację w mediach mainstremowych – przekonuje red. Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według dziennikarza „Rzeczpospolitej” o zwycięstwie PiS lub Koalicji Europejskiej zdecyduje „ledwie kilka procent”. – I te kluczowe kilka procent do PE i Sejmu może partii rządzącej odebrać właśnie Konfederacja. Gdański sukces Grzegorza Brauna może po prostu okazać się początkiem marszu radykałów po wyborców z PiS – dodaje Nizinkiewicz.

Źródło: Rzeczpospolita