Biedroń i jego finanse.

– Wiosna Roberta Biedronia nielegalnie finansuje swoje działania polityczne poprzez wsparcie Instytutu Myśli Demokratycznej, firm prywatnych i z zysków ze sklepu internetowego – poinformował poseł Robert Winnicki. Jeden z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy zapowiedział, iż złoży zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie.

Reklamy

– (Biedroń) chce być postrzegany jako osoba, która dba o transparentność finansów publicznych, sam ma ogromne kłopoty z przestrzeganiem prawa, jeśli chodzi o finansowanie partii politycznych. Dlatego w dniu dzisiejszym składam zawiadomienie do prokuratury ws. pana Roberta Biedronia i osób, które razem z nim tworzą zarząd jego partii i fundacji Instytut Myśli Demokratycznej – powiedział na konferencji w Sejmie Winnicki.

Według posła opozycji Biedroń „nielegalnie finansuje swoje działania polityczne, łamiąc prawo rażąco, wielokrotnie poprzez finansowanie przez Instytut Myśli Demokratycznej swojej działalności oraz ze sklepu internetowego, a także finansowanie wydarzeń partyjnych przez firmy prywatne”.

– Co jest niezgodne z przepisami prawa. (…) Robert Biedroń ze swoją ekipą starał się to zrobić „sprytnie”. Zarejestrowali w połowie ub. r. partię polityczną o nazwie „Kocham Polskę”, która obecnie zmieniła nazwę na „Wiosnę” Biedronia, ale to jest w sensie prawnym ta sama partia, ten sam podmiot polityczny – dodał poseł Winnicki.

Źródło: Onet

Poprzedni artykułKoalicja Europejska znów przed PiS. Morawiecki: „Z szacunkiem podchodzimy do wszystkich sondaży”
Następny artykułChcą ukręcić aferę Kaczyńskiego? Prokuratorzy żądają od świadka przetłumaczenia 20 tys. stron dokumentów