Anna Zalewska jest chyba pierwszym ministrem edukacji, który zjednoczył rodziców, nauczycieli i samorządowców przeciwko pomysłom rządu. Dramatyczna sytuacja w edukacji, ciężkie tornistry, niszczenie edukacji domowej czy wreszcie przeładowane od września szkoły oraz dramaty tysięcy dzieci, które nie dostaną się do wymarzonych placówek to fatalna wiadomość dla PiS. Sytuacja jest na tyle poważna, że stojąca zwykle po stronie PiS Solidarność oświaty tym razem przystąpiła do działania ramię w ramię ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.

A problemy są poważne – bo to nie tylko ciężkie tornistry, fatalna podstawa programowa, absurdalne biurokratyczne obowiązki dla nauczycieli i niskie płace. To także przerzucanie na samorządy (a więc na podatki od mieszkańców) obowiązki płacowe. I samorządowcy mają tego dość, bo z jakiej racji mają płacić za pomysły jednego czy drugiego nieudolnego ministra.

Ruch oburzonych rodziców przybiera na sile. I to właśnie rodzice i nauczyciele ramię w ramię z samorządowcami występują dzisiaj w obronie dzieci i młodzieży, którym odbiera się szanse na lepszą przyszłość. Bo zniszczona szkoła to także odebranie nadziei na lepszą Polskę. Bo ciężkie tornistry to skrzywione kręgosłupy i wysokie koszty leczenia w przyszłości. Bo fatalny program, to pogrążanie szans Polski na konkurowanie w nowoczesnym pełnym wyzwań świecie.

Polska musi postawić na edukację, tak jak wiele lat temu zrobiła do Finlandia. Ale do tego potrzeba wizji i odwagi – a tego nie ma ani minister Zalewska ani Jarosław Kaczyński.

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Radwanowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Co tam EDUKACJA.Adolf z Nowogrodzkiej,nie zdał matury i ma się bardzo dobrze.PiS,boi się świadomego społeczeństwa jak DIABEŁ ŚWIĘCONEJ WODY.Czym głupszy NARÓD,tym łatwiej się rządzi.Niby,jest ŹLE a motłoch popiera taką władzę.
500 + do tego 500 + do tego 1100 – do tego 300 +,jeszcze chwila i będzie 1000 +,tylko żyć nie umierać.”NO SPRÓBUJCIE NARZEKAĆ,NA TAKĄ WSPANIAŁĄ „WŁADZĘ” a ja Was zaraz za szkalowanie w kiciu posadzę.Ha,ha,ha.

Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Jeżeli,nie stać nas na LOGICZNE myślenie i nie skupimy się na „WIOŚNIE”,TO CZARNO WIDZĘ NASZĄ NAJBLIŻSZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
Czas najwyższy brać się do ciężkiej pracy,aby ochronić,nie tylko swoje dzieci dziś,ale należy pomyśleć o przyszłości.