Złe wieści dla PiS. Polacy wypowiedzieli się o pedofilii wśród księży [Sondaż]

Druzgoczące wyniki.

SW Research przeprowadziło badanie dla „Rzeczpospolitej” dotyczące pedofilii w Kościele. Ankietowanych zapytano m.in. o to czy odsetek pedofilów wśród księży jest wyższy czy niższy niż w całym społeczeństwie. Wyniki wzbudziły spore zaskoczenie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Prawie 40 proc. (39,6 proc.) stwierdziło, że odsetek pedofilów wśród księży jest wyższy niż w całym społeczeństwie. Natomiast 31,3 proc., że jest on na podobnym poziomie. Zaledwie 10 proc. ankietowanych oceniło, że odsetek pedofilów wśród księży jest mniejszy niż w całym społeczeństwie.

Co ciekawe – na zakończenie zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski podano wyniki raportu nt. pedofilii w Kościele. Jak z niego wynika od 1990 do 2018 roku zgłoszono 382 przypadki molestowania seksualnego nieletnich. To znaczy, że średnio co miesiąc zgłaszano ponad jeden taki przypadek. Przerażające.

Źródło: Rzeczpospolita