Mocne słowa o strajku nauczycieli. Warto zapoznać się z całością, z tym jak się czują ludzie, którym zarzuca się to, że za mało pracują, że są nierobami, że strajkują z powodu polityki:  „Mały oddział przedszkolny gdzieś na krańcach niewielkiej gminy. Kilka lat temu zlikwidowano tam szkołę podstawową bo podobno „utrzymanie zbyt kosztowne było”. Oddział przedszkolny jak każdy inny, niby wszystko jasne – dzieci, szum, krzyki, zabawa, nauka – jak to w przedszkolu.

Właśnie jak to w przedszkolu. Dwu i pół letnie dziecko w pampersie, które nie potrafi jeszcze powiedzieć kiedy chce iść do toalety – normalna rzecz w przedszkolu. Zapłakana dziewczynka, która nie chce sama założyć butów przed wyjściem na spacer bo zawsze robi to mama – przecież to normalna rzecz w przedszkolu. Mały chłopiec, który ma problemy z wyrażaniem swoich emocji tak jak inne dzieci w tym wieku – to też się zdarza w przedszkolu. Mam wyliczać dalej? Dobrze. Teraz sześciolatek, który moim zdaniem powinien być w oddziale przedszkolnym z rówieśnikami, bezradnie rozgląda się dookoła bo być może interesuje go jednak dlaczego „trawa jest zielona a słońce świeci” a nie jest w stanie skupić swojej uwagi na tym o czym właśnie mówi Pani bo dookoła bawią się i krzyczą młodsi koledzy – to chyba nie jest normalna rzecz w przedszkolu. A jednak tak jest. Wystarczy?!
Dla uruchomienia Twojej wyobraźni dodam, że tych dzieciaków jest w grupie ponad dwadziescioro.

Reklamy

Nad tym wszystkim musi zapanować jedna (słownie: jedna!!) Pani. Ta Pani często zarywa wieczory, wypełniając jakieś bzdurne z mojego punktu widzenia arkusze, przygotowując różne opinie, oceny i takie tam inne pisane historie, pisząc scenariusze na „Dzień Babci i Dziadka” albo na „Dzień Mamy i Taty”, martwiąc się o to gdzie taniej kupić trochę kleju i bibuły, żeby przygotować dekoracje na Dzień Wiosny, … Robi jeszcze tysiące innych rzeczy żeby Twoje dziecko było szczęśliwe w przedszkolu. Bardzo często odbywa się to kosztem mojego dziecka. Właśnie tak – kosztem mojego dziecka !!!

Ta Pani to moja żona. Kocham Ją i nie zgadzam się na to, żeby jakaś kreatura bez krzty honoru, która nie ma odwagi podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem, a na dodatek biorąca za te ohydne opinie pieniądze, obrażała Ją i setki innych Pań z przedszkola. Nie zgadzam się na to, żeby Marszałek Senatu Rzeczypospolitej proponował Jej i wszystkim innym nauczycielom pracę dla idei kiedy sam zarabia dziesięć razy więcej. Nie zgadzam się na to, żeby jakikolwiek inny polityk nazywał Ją i tysiące innych nauczycieli terrorystami bo postanowili w końcu zawalczyć o swoje rodziny i o Twoje dzieci.

I wreszcie nie zgadzam się na to, żeby manipulując faktami, liczbami i prawem poniżać drugiego człowieka !!!”

https://www.facebook.com/mietek.janicki.54/posts/2160045344115091

źródło: Facebook

 

Poprzedni artykułKonfederacja pozywa TVN. Zarzuca Amerykanom cenzurowanie prawicowej konkurencji PiS
Następny artykułZalewska przerażona skalą protestów? Tysiące nauczycieli przed MEN, wiece w całym kraju