Konfederacja prawomocnie wygrała z Kukiz’15 w trybie wyborczym. Kaczyński się wścieknie…

Prawomocna wygrana.

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy prawomocnie wygrała z Kukiz’15 w trybie wyborczym. Pozew był pokłosiem wpisu jednego z liderów Konfederacji – Konrada Berkowicza na Twitterze. – W kuluarach huczy, że PiS pomaga zbierać Kukiz podpisy a tymczasem „Sieci” (prorządowy tygodnik braci Karnowskich – red.) promuje Pawła Kukiza i sugeruje koalicję. PiS bojąc się Konfederacji gra na rozbijanie głosów antysystemu i lepi sobie wygodnego koalicjanta? Pawle Kukizie nie chwytaj się brzytwy – straci Polska, straci antysystem! – napisał Berkowicz.

Reklamy

Politycy Kukiz’15 nazwali informacje fake newsem i pozwali polityka. Teraz jednak Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił oddalić wniosek Kukiz’15 i uznać go jako bezzasadny.

– Rozpowszechnione przez uczestnika materiały wyborcze na portalach społecznościowych nie zawierają bowiem informacji nieprawdziwych. Wbrew twierdzeniom wnioskodawcy, Konrad Berkowicz w powołanych we wniosku wpisach nie twierdził, że PiS udziela pomocy Komitetowi Wyborczemu Wyborców Kukiz’15 przy zbiórce podpisów poparcia w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego (…), a jedynie, że: 'Teraz w kuluarach huczy, że Kukizowi podpisy pomagać zbierać Prawo i Sprawiedliwość’. W konsekwencji nie podał faktu jakoby PiS pomagał Kukizowi, a jedynie, że krąży taka opinia. (…) Bez wątpienia tego rodzaju wypowiedź uczestnika stanowi formę agitacji wyborczej, jednakże treść powołanych we wniosku wpisów na portalach społecznościowych należy odczytywać w sposób obiektywny, czyli taki, jaki jest właściwy dla przeciętnego wyborcy, a nie w sposób subiektywny – czytamy w postanowieniu sądu.

Źródło: Interia