“Księże Biskupie, w nawiązaniu do kazania wygłoszonego w Katedrze Świdnickiej w Wielki Czwartek 18.04.2019r. wyrażamy swoje oburzenie postawą Jego Eminencji w stosunku do strajkujących nauczycieli. Okres Triduum Paschalnego to czas głębokiej refleksji nad istotą człowieczeństwa, pokorą i miłością bliźniego, a nie wyrażania swoich poglądów politycznych.” – napisali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 z Wrocławia.

Sugerowanie parafianom jakoby nauczyciele nie wywiązują się ze swojej misji i nie trwają przy swoich uczniach do końca jest wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące tę grupę zawodową, która – jak żadna inna – poświęca się ich edukacji i wspiera w wychowaniu.

Nie przystoi Biskupowi w tym okresie skłócanie społeczeństwa ze sobą poprzez przywoływanie na mszy bolesnych, nawiązujących do tragicznych przykładów z naszej historii, a tym samym nieadekwatnych do obecnej sytuacji społecznej.

Reklamy

Strajkujące grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy

źródło: Gazeta Wrocławska

Poprzedni artykułPiS kupuje najdroższe śmigłowce świata? Caracale przy nich to wyprzedaż w świetnej promocji!
Następny artykułLudowcy mają pomysł na tanią energię i aktywnego rolnika. Jarosław Kalinowski zapowiada bezpieczeństwo energetyczne i wyższe dopłaty