Władysław Kosiniak-Kamysz i Katarzyna Lubnauer najaktywniejszymi liderami sejmowych partii

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL są najaktywniejszymi liderami partyjnymi w Sejmie, wynika z zestawienia, opublikowanego przez media. Lubnauer zabierała w Sejmie głos 183 razy, natomiast Kosiniak-Kamysz aż 175 razy. Na tym tle bardzo blado wypada Jarosław Kaczyński, który wypowiadał się zaledwie 27 razy i Paweł Kukiz, 25 razy.

Najbardziej aktywnym posłem jeśli chodzi o ilość interpelacji jest z kolei Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej, przewodniczący komisji cyfryzacji, złożył ich ponad 1,6 tysiąca, interweniując w sprawach, z którymi zgłaszali się do niego ludzie podczas dyżurów poselskich i spotkań.

Reklamy

Wśród osób wypowiadających się w Sejmie najbardziej aktywnym poseł był Mirosław Suchoń, również z Nowoczesnej, zabierał głos ponad 700 razy. Bardzo aktywni byli Krzysztof Paszyk i Mieczysław Kasprzak, posłowie ludowców, Jerzy Meysztowicz i Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej, Krystyna Skowrońska, Marek Sowa i Zofia Czernow z PO. W imieniu koła Wolni i Solidarni często wypowiadała się Małgorzata Zwiercan.

źródło: TVN24