Państwowy monopol zamiast zdrowej konkurencji. Pasażerowie wściekli na LOT i Porty Lotnicze?

Rozwój połączeń lotniczych w Polsce nie jest możliwy bez konkurencji. Tymczasem Ryanair został zmuszony do likwidacji bardzo popularnych lotów pomiędzy Szczecinem a Warszawą. Wszystko z powodu – jak twierdzi irlandzki przewoźnik – złego traktowania przez PPL. Chodzi o dawanie najgorszych, niedogodnych miejsc dla samolotów na lotnisku Chopina w Warszawie. Dlatego Ryanair zwrócił się z prośbą o interwencję do Komisji Europejskiej.

Na tym przykładzie świetnie widać, jak pisowskie władze dbają o pasażerów. Ryanair oferował bardzo popularne loty pomiędzy stolicą a Szczecinem, dla których alternatywą albo była kilkugodzinna podróż pociągiem albo drogie połączenie LOT. Likwidacja połączenia przez irlandzką firmę pozbawiła wielu Polaków szansy na tanie loty pomiędzy tymi miastami a więc pozbawia też wielu szans na rozwój regionu.

Reklamy

Ostatni lot na tej trasie odbył się 5 stycznia. Jak donosiły media, przewoźnik tłumaczył swoją decyzję złym traktowaniem na lotnisku Chopina, gdzie dostawał mało komfortowe stanowiska, bardzo oddalone od terminala pasażerskiego, co było wyjątkowo uciążliwe dla pasażerów. Nieoficjalnie mówi się, że złe traktowanie wynikało z chęci pozbycia się konkurencji z Warszawy.

Na tym wszystkim najbardziej cierpią pasażerowie. Ale w totalitarnym państwie obywatel liczy się przecież najmniej…

źródło: Radio Eska