Kandydat Kukiza wycofał się ze startu w wyborach. Poparł Konfederację [Wideo]

Zaskakująca decyzja.

Kandydat Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego Alexander Norbert Koss ogłosił, że wycofuje swoją kandydaturę i zadeklarował poparcie dla Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. – Oficjalnie przekazuje moje poparcie na rzecz Konfederacji – powiedział podczas konferencji prasowej.

Reklamy

– Do tej pory, do dnia dzisiejszego startowałem z pomorskiej listy Kukiz’15 jako kandydat na eurodeputowanego. Jednak w obliczu wydarzeń jakie miały miejsce w ostatnim czasie, podjąłem decyzję, że rezygnuje z ubiegania się o mandat europosła Parlamentu Europejskiego i przekażę swoje poparcia dla moich kolegów z komitetu wyborczego Konfederacja – powiedział Koss.

Jak dodał Koss wśród kandydatów Kukiza dochodziło do skandalicznych zachowań. – Wspomnę że miały miejsce pewne niegodne zachowania jednego z liderów naszej pomorskiej listy Kukiz’15, które sprawiły że moje dalsze poparcie i praca na rzecz KWW Kukiz’15 stały się niemożliwe. (…) Ten lider próbował wprowadzić mnie w błąd, przedstawiając sytuację, że rzekomo ma miejsce atak medialny właśnie ze strony moich przyjaciół z Konfederacji. Ja od początku powątpiewałem w tę historię, po upewnieniu się, że jest to konfabulacja i niegodna zagrywka, która ma na celu realizację rozgrywek wewnętrznych na rzecz tego kandydata – mówił.

– Jeśli nie Kukiz’15, to mój wybór nie mógł paść inaczej niż na listę Konfederacji, listę patriotów, katolików, ideowców, antysystemowców, ludzi którzy nie przekręcili swoich kręgosłupów (…) Oficjalnie przekazuje moje poparcie na rzecz Konfederacji – zakończył Koss.

Źródło: Najwyższy Czas