“Każdy poseł i senator PIS powinien być na zawsze zapamiętany jako współsprawca zabójstwa: przyzwoitej legislacji i rządów prawa”

“Każdy poseł i senator PIS powinien byc na zawsze zapamiętany jako współsprawca zabójstwa – i to nie tylko przyzwoitej legislacji ale i rządów prawa. Nie pozwolmy, by skorzystali z zapomnienia!” – napisał profesor Leszek Balcerowicz.

W opinii wielu komentatorów, PiS traktuje prawo bardzo instrumentalnie, korzystając ze zmian dla realizowania własnych interesów i pomysłów. Z tego powodu z Polski uciekają firmy, które oczekują stabilności prawa i braku ingerowania w rynek. Tymczasem niestabilność prawa powoduje, że żadna z grup społecznych nie może czuć się bezpiecznie – dzisiaj ustawą można pozbawić każdego z nas praw.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kto więc zagwarantuje np. rolnikom, że od jutra nie będą musieli 10% plonów odprowadzać za darmo do punktów rządowych? Rząd się wyżywi, rolnik umrze z głodu. Brzmi absurdalnie? Ale taka możliwość dzisiaj istnieje, bo demokracja dla PiS nie znaczy zbyt wiele. Posłowie tej partii realizują bez szemrania polecenia centrali. Tak próbowano zrobić z nauczycielami. Dzisiaj oni, jutro my.