Panika w TVP po poruszeniu przez Konfederacji tematu ustawy 447. WIDEO

Są tematy polityczne, których PiS boi się jak ognia. Gdy przedstawiciel Konfederacji zapytał w czasie programu telewizyjnego o sprawę ustawy 447, a więc odszkodowań za mienie żydowskie, także to, które nie ma spadkobierców.

Ustawa 447 zobowiązuje rząd USA do wspierania starań organizacji żydowskich zrzeszających ofiary Holokaustu w wypłatach odszkodowań przez państwa na terenie których przejęto mienie żydowskie, a które nie zostało dotąd zwrócone. Jego wartość w Polsce szacowana jest na ponad 200 miliardów euro.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pytania o zablokowanie działania tej ustawy w Polsce wywołują panikę w środowisku PiS, które traktuje USA jako sojusznika i zobowiązało się do wypełniania żądań amerykańskiej administracji. W Polsce sprawę zabezpieczenia naszego kraju przed nadmiernymi żądaniami poruszali m.in. politycy Kukiza i Konfederacji.

Nic dziwnego, że w TVP po tym pytaniu zapanowała panika a prowadzący natychmiast próbował zmienić temat.

źródło: Twitter