Przerażenie i strach Nowogrodzkiej. Opozycja szykuje prawybory i głosowanie przez internet?

“Wobec przewagi medialnej obecnego Prezydenta opozycja powinna zorganizować prawybory po „naszej” stronie.Należy zorganizować szereg debat kandydatek i kandydatów, przeprowadzić poszerzone badania i możliwość głosowania internetowego” – napisał Adam Struzik.

Wobec paraliżu układu władzy i prób politycznej korupcji senatorów, opozycja działa i przedstawia nowe, ciekawe pomysły, związane z nadchodzącymi wyborami. Wśród nich są między innymi prawybory w stylu amerykańskim oraz głosowanie przez internet. Oba pomysły podobają się zarówno opinii publicznej jak i dziennikarzom.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ideę prawyborów wesprą prawdopodobnie wszystkie partie prodemokratyczne oraz opozycje, od Lewicy, przez PSL po Konfederację. Pomysł, by kandydaci poszczególnych partii kandydowali i konkurowali ze sobą jest wyjątkowo dobry – pozwala skupić uwagę na sejmowej opozycji i jej programie.

“Warto przemyśleć pomysł prawyborów wśród kandydatów opozycji. Szef naszej formacji, w przeciwieństwie do innych liderów, nie boi się rozmów, debat i otwartego przedstawiania swojej wizji Polski” – mówił z kolei Piotr Zgorzelski z PSL.

Głosowanie przez internet to bezpośrednie osłabienie pozycji PiS, którego baza wyborców to seniorzy. Zwiększenie zainteresowania wyborami wśród osób młodych wspierałoby tych, którzy mają program dla młodych i przeciwstawiają się próbom cenzury internetu, podejmowanych przez rząd Morawieckiego i polityków z Nowogrodzkiej.

źródło: Twitter